LEASING MASZYN BUDOWLANYCH

Rynek budowlany rozwija się dzięki właściwemu finansowaniu odpowiednich maszyn i urządzeń, których wartość początkowa jest często dość wysoka. Zdarza się, że niektóre maszyny budowlane są warte kilkaset tysięcy złotych DLatego właśnie ich zakup często przekracza możliwości finansowe wielu przedsiębiorców.

Rozwiązaniem okazuje się dla nich leasing maszyn budowlanych, który jest im przydzielany szybko, a zarazem bez konieczności złożenia wielu dokumentów. Wystarczą tylko te podstawowe, aby firma leasingowa pozytywnie rozpatrzyła ich wniosek i zdecydowała się na zakup przedmiotu leasingu, czyli wybranej maszyny budowlanej. Przyczynia się ona następnie do rozwoju wybranej działalności, zapewniając jej klientom realizację wielu usług budowlanych.

Rodzaje Leasingu maszyn budowlanych:

Najczęściej wybierany przez firmy budowlane jest leasing operacyjny, ponieważ umożliwia zaliczenie raty leasingowej i wielu innych wydatków do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Taka forma leasingu wymaga poniesienia większych kosztów na samym początku. Firma leasingowa wyznacza wpłatę inicjalną oraz dodatkowe raty rozmieszczone na cały okres trwania umowy leasingu.

Maszyny budowlane w leasingu to najczęściej:

pompy do betonu
żurawie
rozściełacze do asfaltu
dźwigi samochodowe
ładowarki
koparko ładowarki
walce drogowe
kruszarki
podajniki
zagęszczarki

Leasing maszyn budowlanych obejmuje zarówno nowe jak i używane maszyny. To głównie od firmy leasingowej zależy, w jaki sposób wieloletnie maszyny budowlane zostaną zaliczone do przedmiotu leasingu. Niektóre instytucje finansowe zapewniające leasing są otwarte na finansowanie kilkuletnich maszyn budowlanych. Natomiast inne uznają nawet kilkunastoletnie maszyny (a nawet starsze) za odpowiednie do zawarcia umowy leasingu.

Firmy budowlane mają możliwość wyszukania jak najlepszej oferty leasingu dla swojego bizensu. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się zorganizowanie przetargu dla firm leasingowych. Po zapoznaniu się z kilkoma ofertami o wiele łatwiej jest dojść do wniosku, która z nich okazuje się najlepsza dla danego przedsiębiorstwa budowlanego.

Skontaktuj się z nami

Przedstawimy niezobowiązującą ofertę.